Z Hradce k Viktoriiným vodopádům

Kamila Hejlíková Tembo

Úvodní fotka:

Z Hradce k Viktoriiným vodopádům

Komentář

16/10/2022

Jsem Kamila Hejlíková / vdaná Tembo a vystudovala jsem Transkulturni komunikaci (2010-2013). Během studia jsem se začala zajímat o Afriku a pokračovala Africkými studii (2014-2016) také na UHK. Byla jsem na studijních pobytech v Ghaně a Švédsku. Po absolvování jsem hledala práci v Africe a na začátku roku 2017 jsem odjížděla do Zambie jako projektová manažerka českého učňáku a dětského domova.

V Zambii jsem zůstala, s manželem žijeme u krásných Viktoriiných vodopádů a máme dvě děti. Od roku 2018 pracuji na rozvojových zemědělských projektech pro Mendelovu univerzitu v Brně, kde jsem také zahájila doktorské studium na lesnické fakultě.

Transkulturní komunikace mi nejen usnadnila život v cizí zemi, kultuře, ale také mi pomohla pochopit, vnímat společenské jevy a lidské chování. V Zambii pracuji s týmem místních lidí i expertů z ČR a pro moji práci je nutnost ovládat komunikaci, která přenáší informace mezi kulturami. Studium Transkulturní komunikace mi pomohlo prosadit se na pracovním trhu a vybudovat kariéru, která má smysl.

V současnosti se zajímám o témata vlivu zemědělství a potravinového systému na africkou kulturu a s manželem jsme založili demonstrační organickou farmu, kde se zabýváme šetrnou ochranou místního prostředí. Farma je založena nedaleko Viktoriiných vodopádů ve spolupráci s Ministerstvem turismu Zambie.

Úvodní fotka:

Z Hradce k Viktoriiným vodopádům