USA-Czech joint-class a týdenní stáž v USA: přihlášky do 26. května

Úvodní fotka:

USA-Czech joint-class a týdenní stáž v USA: přihlášky do 26. května

Novinka

06/05/2022

UHK vyhlašuje výběrové řízení na účast v „joint class“ (americko-české výuce) a týdenní stáž v USA. Pořádáno ve spolupráci s partnerskou univerzitou Missouri Southern State University USA. Deadline pro zaslání přihlášek a motivačních dopisů je 26. května 2022

Vybraní studenti se budou moci účastnit výuky (polovina září 2022 – polovina prosince 2022) předmětu: Cross-cultural Fiber Art Studies of Czech and USA: Identity, Traditions, and Place, který bude vyučován na Katedře výtvarné výchovy a textilní tvorby PdF UHK, veden mezinárodním týmem (pomocí online platforem propojení s MSSU).
Zkratka předmětu: KVKTT/ZCCFA
Čas výuky v ZS 2022/2023: čtvrtek 15:00 – 17:25
Počet kreditů: 6 ECTS

Vybraní studenti budou mít také možnost výjezdu na týdenní stáž od 10. do 16. října 2022 na MSSU (Missouri, USA), obdrží finanční podporu ve výši 20 000 CZK (příspěvek na cestovní a pobytové náklady). Ubytování v době exkurze na MSSU bude zajištěno partnerskou stranou.

Zašlete přihlášku a motivační dopis do 26. května 2022 prostřednictvím STAGu (v IS/STAG – Moje studium – ECTS výjezdy – Nabídka výjezdů – USA-Czech joint-class a týdenní stáž na Missouri Southern State University (MSSU) USA: ZS 2022/2023) nebo emailem na: lucie.martinkova@uhk.cz

Výběrové řízení je otevřené i pro studenty Transkulturní komunikace, v motivačním dopisu by bylo vhodné více zdůvodnit motivaci pro předmět, případně stáž (zejména vztah k výtvarné tvorbě/ umění). Doložení výtvarné části je nepovinná, možná součást přihlášky a motivačního dopisu.

Bližší informace o vyhlášení a přihláška zde.

Photo by Robert Keane on Unsplash

Úvodní fotka:

USA-Czech joint-class a týdenní stáž v USA: přihlášky do 26. května