Pozdrav z Koreje II

Petra Moučková, Tereza Svobodová

Úvodní fotka:

Pozdrav z Koreje II

Komentář

16/11/2016

Zdravíme z Koreje učitelský sbor a studentstvo.
Od září absolvujeme studijní pobyt v Jižní Koreji na Hanshin University. Rády bychom se s vámi podělily o pár postřehů z našeho pobytu, protože zážitků je tu opravdu nespočet. Čas nám tu letí světelnou rychlostí, že se nestačíme ani ohlížet.
Jsme tu již tři měsíce a za tu dobu jsme nasbíraly tolik zážitků, že ani nevíme, kde pořádně s vyprávěním začít. I přes to, že to pro nás nebylo ze začátku vůbec jednoduché (neuměly jsme ani fň korejsky), jsme se do korejské kultury zamilovaly, našly si mnoho korejských, ale i jiných zahraničních přátel. Díky skvělému a vtipnému panu učiteli korejštiny, se nám povedlo si osvojit základy nelehké korejštiny mnohem rychleji, než jsme očekávaly.
Chtěly bychom především vyzdvihnout univerzitní kampus. Ani jedna z nás nikdy předtím nenavštívila kampus v americkém stylu. A je to opravdu něco překrásného! Kampus Hanshin University je o něco málo menší než kampusy ostatních univerzit, přesto jsme se tu první týden několikrát ztratily.
Jelikož máme v týdnu mnoho volného času (čtvrtky a víkendy), podnikáme každý týden různé expedice na průzkum blízkého okolí, ale i divokého Seoulu. Ještě se nám nestalo, že bychom někam trefily hned napoprvé, protože Seoul je nepředstavitelně obrovský (zlaté historické centrum Prahy!). Vždy jsme to však zvládly s úsměvem či záchvaty smíchu a bolavýma nohama.
Korea je opravdu jedinečná země, tak rozdílná a přitom tak stejná, že stojí za to ji zažít na vlastní kůži a stát se alespoň na čas její součástí. Náš pobyt se neúprosně blíží ke svému konci, z čehož nám je opravdu smutno. Za jeden semestr se nedá stihnout vše, co si na začátku pobytu naplánujete. A proto víme, že se sem jednoho dne vrátíme.
Na fotkách uvidíte záběry z univerzitního kampusu včetně krásného zázemí pro studenty v univerzitní knihovně a dále zasíláme malé střípky z našich výletů.

Úvodní fotka:

Pozdrav z Koreje II