Manuál k bakalářské práci

Jana Karlová

Úvodní fotka:

Manuál k bakalářské práci

Komentář

20/09/2022

Studenti druhého ročníku bakalářské Transkulturní komunikace si musejí před koncem listopadu udělat jasno ohledně témat svých bakalářských prací, domluvit si, kdo jim práci povede, a odevzdat přihlášku.

Bakalářská práce je nejvýraznějším výsledkem vašeho studia. Na rozdíl od méně zásadních studijních povinností je absolventská práce trvale veřejně dostupná, je zároveň zkouškou vaší schopnosti nadchnout se pro své téma a pracovat na něm nejen proto, že musíte, ale také proto, že chcete. Vyžaduje čas, energii i odhodlání a je skvělé, pokud vidíte, že vám pod rukama vzniká smysluplný, zajímavý text.

1. Je možné si zvolit některé z témat, která během semestru navrhnou jednotliví učitelé. V případě této volby je potřeba se obrátit na pedagoga a požádat o konkrétní téma.

2. Druhou možností je formulovat vlastní téma. Vzhledem k tomu, kolik času s bakalářskou prací strávíte, je pochopitelně dobré, abyste se věnovali tématu, které vás zajímá. Pokud budete mít vlastní návrh, je potřeba jej podrobněji rozpracovat, konzultovat s některým vyučujícím a získat souhlas, že vaši práci povede.

Zde a na webu UHK jsou ke stažení dva dokumenty, jeden s přehledem nejzákladnějších požadavků a druhý s podrobnějšími informacemi.
Základní požadavky ke stažení zde
Podrobnější požadavky ke stažení zde

Úvodní fotka:

Manuál k bakalářské práci