Úvodní fotka:
Druhý den workshopu měly předem určené česko-polské skupiny studentů splnit „speciální“ úkol, který spočíval ve zdokumentování a fotografickém záznamu zajímavých aspektů Broumova nebo přilehlého okolí.
Konkrétně se jednalo o dokumentaci historie a ofocení kostela svaté Markéty v Šonově u Broumova, popis působení německého aktivisty Enricha Ansorge z Křinic, uvedení vlivu Broumovského kláštera (a jeho spojení s polskou stranou), nalezení informací ohledně návratu vlků na Broumovsku a vytvoření mapy jejich (možného) putování, popis Kladska a snahu o definici kladské identity, nafocení a zajištění informací o opuštěné železnici vedoucí z Otovic do Polska, zachycení osudů německého obyvatelstva a příchozích poválečných obyvatel do Broumova a Mieroszówa, popsání místní lidové architektury na příkladu (nejen) Mědílkova statku v Martínkovicích a zdokumentování poutní cesty z Broumova do Vambeřic.
Studenti se daných úkol chopili a entusiasmem a za to jim děkuji. Výsledky budou uvedené na jednotlivých roll-upech, které budou určené na putovní výstavu v polském městě Moszna a v Broumovu.
Fotografie: autorem první fotografie je Tomasz Chabior, autorem druhé, třetí a čtvrté fotky je Krzysztof Kilijanek, autorkou páté fotografie je Barbora Motlová, autorkou šesté fotografie je Anna Ryzáková.