Blahobyt na úkor bytí

Studenti třetího ročníku

Úvodní fotka:

Blahobyt na úkor bytí

Novinka

22/06/2020

5. prosince 2018 od 17.00 se konala panelová diskuze, kterou pořádali studenti třetího ročníku Transkulturní komunikace. Název panelové diskuze zněl: Blahobyt na úkor bytí.
Přednášejícími byly BcA. Kristina Fngrlnd a BcA. Anna Vácová.
Anna Vácová studuje magisterské studium na ČVUT Průmyslový design a Kristina Fngrlnd je studentkou magisterského studia na UMPRUM Ateliér ilustrace a grafika. Ve svém volném čase se zabývají upcyklací a vlastní kolekcí oblečení. Celou diskuzí prováděla Magdaléna Grulichová.Jelikož se Anna s Kristinou dobře znají, připravili si společnou prezentaci, při které se ve výkladu střídaly a doplňovaly.
Poté co se slečny představily, zaměřily se na pojmy a problémy, které nás z hlediska oděvního průmyslu globálně ohrožují. Následovalo nastínění všedního dne pracovníků v oděvním průmyslu v Asii a nabídly také možnosti jak se chovat k Vašemu šatníku, tak abyste co nejméně zatížili životní prostředí. Mimo jiné jsme se dozvěděli i o možnostech ekologických oděvního průmyslu a oděvu samotného.
Na závěr jsme měli možnost vidět oděvy, které Kristina a Anna navrhly a ušily. V průběh i na závěr proběhla hojná diskuze.
Chtěli bychom ještě jednou poděkovat všem zúčastněným a přednášejícím, že si ve svém nabytém týdnu našli čas a přišli nás podpořit.
Studenti třetího ročníku.

Úvodní fotka:

Blahobyt na úkor bytí