Proč na magistra TK

Pavlína Králíková

Komentář
24.3.2020 v 20:24
S čerstvým bakalářským titulem z Transkulturní komunikace jsem se rozhodovala, zda pokračovat ve studiu, nebo nastoupit do zaměstnání. I přes všeobecné, nikdy nekončící kritizování uplatnitelnosti humanitních oborů jsem se bez velkého úsilí dostala až k vysněné práci, přivedly mě k ní praxe během studia TK. Vlastně se zdálo, že se tím otázka budoucnosti vyřešila, já se ale nemohla zbavit pocitu, že mi TK má ještě co nabídnout, a rozhodla jsem se přeci jen pokračovat. Mám-li se nyní poohlédnout za tím, co mi magistr nabízí nad rámec bakaláře, uvědomuji si, že strašně moc. Bakalářské studium mě mnohému naučilo, ale magisterské mi umožňuje znalosti opravdu pochopit a prakticky využít.

Kombinovat zaměstnání s denním studiem zprvu nebylo vůbec jednoduché. Po nespočtu let povinné školní docházky jsem si musela uvědomit, že pro mě další studium už nemůže být povinností. Po dlouhém dni v práci bych nemohla sedět do večera ve škole s pocitem, že tam musím být, ale pouze s pocitem, že opravdu chci. Obětuji teď studiu veškerý svůj volný čas, ale na druhou stranu je to čas naplněný něčím, co mě baví a zajímá.

V životě se setkávám jen s hrstkou studentů, které jejich studium naplňuje – a velmi často jsou to studenti Transkulturní komunikace.