Zimní semestr plný akcí

Jana Karlová

Novinka
9.9.2019 v 23:54
23. září 2019 začíná výuka zimního semestru.
V 8:15 pořádá PdF startovací přednášku pro první ročníky v aule budovy A.
V 15:00 se v učebně E25 (3. podlaží budovy E) koná transkulturní setkání pedagogů se všemi studenty denního studia. Společně zahájíme akademický rok a shrneme nejdůležitější organizační informace. Předpokládaná délka 30 minut.

V pondělí 30. září od 14:00 nabízíme diskuzi o bakalářských pracích. Určena je zejména studentům 2. ročníku. Ti budou během zimního semestru závazně zapisovat zadání své práce. Setkání proběhne v některé z našich učeben (bude upřesněno). Zveme všechny, pochopitelně však čekáme spíše účast denních studentů. Kolegy z kombinovaného studia prosíme, aby se obraceli na konkrétní vyučující v rámci konzultačních hodin či svých kurzů. Se začátkem semestru zveřejníme dokument s nejdůležitějšími instrukcemi a doufáme, že ledacos vyjasní.

21.- 24. října 2019 proběhne exkurze denních studentů prvního ročníku Transkulturní komunikace. Nabízíme bližší seznámení se s oborem, pedagogy i vzájemně s novými kolegy z ročníku. Cílem exkurze bude krásný Neratov v Orlických horách. Detaily budou upřesněny.

30. října pořádáme diskuzi, v níž se setkají prof. Tomáš Halík a prof. Joseph Freise. Tomáše Halíka českému publiku nejspíš není nutné představovat. Joseph Freise je významnou osobností studií mezikulturního a mezináboženského dialogu, znám je spíše na západ od nás. Má mnohaleté zkušenosti z praxe, výzkumu i výuky, podílel se například na projektech směřujících k dialogu německých a palestinských studentů.
Prof. Freise bude od 29. 10. do 1. 11. 2019 také přednášet pro studenty navazujícího magisterského studia Transkulturní komunikace.

18. a 19. 11. 2019 bude pro všechny denní studenty přednášet Ivan Foletti, historik umění a vedoucí Centra raně středověkých studií Masarykovy univerzity v Brně. Hovořit bude kromě jiného i o projektu Migrating Art Historians, v němž je pěší pouť do Santiaga de Compostela autentičtější formou porozumění středověkému umění, než jakou nabízí většina dnes obvyklých příležitostí.