Exkurze v Hejnicích

Luděk Jirka

Novinka
6.5.2019 v 12:17
Ve dnech 23.-25. dubna 2019 proběhla exkurze v Hejnicích na Frýdlantsku, které se zúčastnili studenti prvního, druhého i třetího ročníku oboru transkulturní komunikace. První den proběhla prohlídka hejnického františkánského kláštera, který se stal zároveň místem našeho společného ubytování.
Následující den nás čekal výlet do Jizerských hor. Pěší výlet byl obtížný nejen s ohledem na nevlídné a větrné počasí, ale také s ohledem na podmáčený terén a všudypřítomný led a sníh, který se v Jizerských horách stále udržoval. Pro všechny zúčastněné se jednalo o náročný výšlap, který byl však korunován jedinečným výhledem na Frýdlantsko. Poslední den pobytu proběhlo fotbalové klání a v průběhu pobytu se uskutečnila také společná diskuze nad budoucností oboru.

Pro studenty třetího ročníku se jednalo o poslední společnou akci – alespoň v rámci katederních exkurzí – a pro studenty prvního ročníku se jednalo o možnost, jak se blíže seznámit s „duchem“ katedry. Doufám, že exkurze splnila veškerá očekávání.