Exkurze Broumovsko

Luděk Jirka

Novinka
31.10.2018 v 08:27
Ve dnech 22.-25. října 2018 proběhla již tradiční exkurze po Broumovsku za účasti studentů prvního (a výjimečně i třetího) ročníku transkulturní komunikace, ke kterým se přidali i dva zahraniční studenti. Letošní exkurze se nesla v duchu loňského programu, ale přesto program doznal několika novinek. Proběhla tradiční prohlídka broumovského benediktýnského kláštera, stejně jako pěší výlet na chatu Hvězda, promítání filmu s následnou diskuzí a také diskuze o perspektivě a představení oboru, ovšem novinkou byla exkurze po barokních kostelech, pěší výlet na chatu Pasterka a také seznámení se zaniklými osadami kladských Čechů v příhraniční oblasti Polska.
Pobyt byl i díky pečlivě naplánovanému programu náročný a někteří si stěžovali na fyzicky obtížné turistické pochody. Odměnou jim za však to byly nádherné výhledy z broumovských skal, pochmurná atmosféra „téměř“ opuštěných broumovských kostelů nebo ochutnávka tradičního polského pokrmu žurek.
Ačkoliv počasí nepřálo a zima byla doprovázena silným větrem a místy i deštěm, studenti prvního ročníku si exkurzi pochvalovali a čtyřdenní pobyt hodnotili pozitivně. Díky exkurzi měli možnost se blíže poznat, což se také – jak všichni doufáme - povedlo.
Jak dodala studentka prvního ročníku Sarangoo Oyuntsetseg: „Moc jsem si to užila a mrzí mě, že jsme tam nemohli zůstat déle. Jako třída jsme si sedli moc dobře a už se těším na další exkurzi.“